Grupa Kapitałowa LOTOS, poprzez swoje spółki zależne i współzależne, prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Polsce łącznie na 7 koncesjach, uwzględniając: 3 morskie koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie oraz wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarach Łeba, Rozewie i Gotlandia oraz 4 morskie koncesje na wydobywanie węglowodorów ze złóż B3, B8, B4 i B6. Do 2021 roku, LOTOS Petrobaltic posiadał także udziały w koncesjach lądowych w Polsce: 49% udziałów w koncesji wspólnej z PGNiG S.A. w obszarze Górowo Iławeckie oraz 100% udziałów w koncesji Młynary. Na przestrzeni 2021 roku, podjęta została decyzja o zrzeczeniu się udziałów w koncesjach lądowych.
Wydobycie ropy naftowej i współwystępującego gazu ziemnego ze złoża B3 odbywa się przy pomocy platformy produkcyjnej Baltic Beta i platformy bezzałogowej PG-1. Wydobyta ropa naftowa jest transportowana tankowcem lub zbiornikowcem i w całości sprzedawana do Grupy LOTOS S.A. Wydobyty gaz ziemny jest przesyłany rurociągiem podwodnym o długości ponad 80 km do Elektrociepłowni Energobaltic we Władysławowie, stanowiącej własność Energobaltic Sp. z o.o. (spółka w 100% zależna od LOTOS Petrobaltic).
Wydobycie ropy naftowej ze złoża B8 odbywa się przy pomocy Centrum Produkcyjnego. Wydobyta ropa naftowa jest transportowana tankowcem lub zbiornikowcem i w całości sprzedawana do Grupy LOTOS S.A. Gaz ziemny przesyłany jest rurociągiem podwodnym do Elektrociepłowni Energobaltic we Władysławowie.
We wrześniu 2021 roku wykonano operację wymiany boi CALM oraz elementów infrastruktury przesyłowej wraz z wzmocnieniem systemu jej kotwiczenia na złożu B8. Zakontraktowany został również poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Miliana Shipholding Company Limited inny tankowiec świadczący usługi magazynowania i transportu ropy – zamiana tankowców na złożu B8 nastąpiła w listopadzie 2021 roku.
Platforma wiertnicza Petro Giant kontynuowała w 2021 roku prace rekonstrukcyjne na bałtyckim złożu B3 (odwierty produkcyjne w rejonie platformy bezzałogowej PG-1, odwiert produkcyjny B3-5 zagłowiczony podwodnie oraz odnogę odwiertu B3-13B, tj. odwiert produkcyjny B3-13C). Prowadzony program rekonstrukcji odwiertów ma na celu zmaksymalizowanie współczynnika sczerpania złoża i zwiększenia wydobycia.
Usługi logistyki morskiej w obszarze Morza Bałtyckiego realizowane są przez spółki z Grupy Kapitałowej Miliana Shipholding Company Limited. Usługi te obejmują m.in.: odbiór i magazynowanie ropy naftowej w rejonie wydobycia, transport ropy naftowej ze złoża do portu, asystę ratowniczą dla platform, transporty personelu, sprzętu i materiałów w ramach obsługi bieżącej procesów oraz prac prowadzonych na platformach., a także prace specjalistyczne związane z wymianą infrastruktury na eksploatowanych złożach.